PTTK Sudety ZachodnieOd dnia 23 marca 2020 r. biuro oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zostaje zamknięte, do odwołania.
Sprawy prosimy załatwiać emailowo pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub drogą pocztową. W pilnych sprawach kontakt telefoniczny: 692958196.
Odwołane zostają wycieczki z cyklu Rajd na Raty oraz wszystkie imprezy i wycieczki planowane do zrealizowania do 30 kwietnia.

Więcej…

Wycieczka na Koniec Świata
odsłon - 1983
wtorek, 18 grudnia 2012 22:16

Komisja Krajoznawcza przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę na Koniec Świata, która odbędzie się w piątek 21 grudnia 2012 roku, a więc w dniu, na który Majowie wyznaczyli koniec świata. Z prowadzącym wycieczkę, Krzysztofem Tęczą, spotykamy się o godzinie 10,00 przy kasie dworca PKS w Jeleniej Górze. Wyruszymy w stronę Końca Świata, jednak tego prawdziwego, realnego, czyli miejsca, w którym zakole Bobru wydaje się być końcem naszej podróży. Oczywiście tak nie jest. Po obejrzeniu tego pierwszego Końca Świata udamy się do nowego Końca Świata, czyli miejsca uważanego za takie w dniu dzisiejszym. Stamtąd przejdziemy przez mostek by dotrzeć do schroniska "Perła Zachodu". Staniemy w nim na "popas" by przy ciepłej herbacie poczekać na koniec świata. Jeśli ten nie nadejdzie wyruszymy w drogę powrotną ścieżką prowadzącą Borowym Jarem do Jeleniej Góry.

Krzysztof Tęcza