ZAPISY NA KURS PRZEWODNICKI 2019-2021
Szczegóły PONIŻEJ.

Przewodnik Sudecki kolorOddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, posiadający stałe upoważnienie Wojewody Dolnośląskiego do prowadzenia szkolenia przewodników turystycznych, górskich (Decyzja nr 6/99 z dnia 11.10.1999 r.) przyjmuje zapisy na kurs dla kandydatów na przewodników turystycznych, górskich na obszar Sudetów III klasy.

Nadchodzi. BURZA
środa, 11 grudnia 2019 22:12

Data:
13 grudnia 2019, godz. 18.30

Miejsce:
Chata Izerska
Piastowska 32, 58-580 Szklarska Poręba

Tytuł:
Nadchodzi. BURZA
O tajemnicach burz oraz przewidywaniu tych wyjątkowych zjawisk atmosferycznych

W starożytności wierzono, że burze są gniewem bogów, co jako przesąd przetrwało do czasów dzisiejszych. Te zjawiska atmosferyczne fascynują, niepokoją i inspirują ludzi od wieków. O ich tajemnicach, a także o przewidywaniu tychże, opowie nam 13-ego w piątek prawdziwy łowca burz, Maciej Dolecki.

Maciej Dolecki ˗ prawie żołnierz, który od dziecka wierzy w jeden piłkarski klub; prawie analityk i statystyk, który ze wszystkich owoców najbardziej lubi schabowego; prawie zawodowy historyk, który dodatkowo, jako członek Stowarzyszenia Skywarn Polska, ugania się za burzami… i właśnie o tych ostatnich będzie opowiadać.