PTTK Sudety ZachodnieOddział PTTK „Sudety Zachodnie” informuję, że od dnia 04.06.2020 br.  biuro Oddziału PTTK  jest otwarte dla pojedynczych interesantów. Biuro czynne od poniedziałku do piątku  w godz. 8.00-15.00, a w środy do  godz. 17.00.
Po przybyciu do budynku PTTK prosimy zadzwonić pod nr 757525851,  pracownik zejdzie, otworzy drzwi i wpuści jedną osobę celem załatwienia sprawy. Interesant obowiązkowo powinien mieć  zakryte usta i nos.

Nadchodzi. BURZA
środa, 11 grudnia 2019 22:12

Data:
13 grudnia 2019, godz. 18.30

Miejsce:
Chata Izerska
Piastowska 32, 58-580 Szklarska Poręba

Tytuł:
Nadchodzi. BURZA
O tajemnicach burz oraz przewidywaniu tych wyjątkowych zjawisk atmosferycznych

W starożytności wierzono, że burze są gniewem bogów, co jako przesąd przetrwało do czasów dzisiejszych. Te zjawiska atmosferyczne fascynują, niepokoją i inspirują ludzi od wieków. O ich tajemnicach, a także o przewidywaniu tychże, opowie nam 13-ego w piątek prawdziwy łowca burz, Maciej Dolecki.

Maciej Dolecki ˗ prawie żołnierz, który od dziecka wierzy w jeden piłkarski klub; prawie analityk i statystyk, który ze wszystkich owoców najbardziej lubi schabowego; prawie zawodowy historyk, który dodatkowo, jako członek Stowarzyszenia Skywarn Polska, ugania się za burzami… i właśnie o tych ostatnich będzie opowiadać.