PTTK Sudety ZachodnieOddział PTTK „Sudety Zachodnie” informuję, że od dnia 04.06.2020 br.  biuro Oddziału PTTK  jest otwarte dla pojedynczych interesantów. Biuro czynne od poniedziałku do piątku  w godz. 8.00-15.00, a w środy do  godz. 17.00.
Po przybyciu do budynku PTTK prosimy zadzwonić pod nr 757525851,  pracownik zejdzie, otworzy drzwi i wpuści jedną osobę celem załatwienia sprawy. Interesant obowiązkowo powinien mieć  zakryte usta i nos.

Więcej…

Jubileusz 60 lat Koła PTTK nr 30 przy Oddziale ZNP Jelenia Góra.
odsłon - 969
poniedziałek, 20 maja 2019 20:05

Zarząd Koła PTTK Nr 30 „Nauczycielskiego” przy Oddziale ZNP w Jeleniej Górze wraz Oddziałem PTTK „Sudety Zachodnie” zapraszają aktualnych członków Koła, byłych członków Koła oraz wszystkich zainteresowanych na Konferencję Krajoznawczą: Nauczyciele regionu jeleniogórskiego – jako inicjatorzy turystyki szkolnej – Jubileusz 60 lat Koła PTTK nr 30 przy Oddziale ZNP Jelenia Góra.

Konferencja odbędzie się w dniu 25 maja 2019 r. (sobota) o  godz. 11.00  w Galerii na Górze (na II piętrze) w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, przy ul. Jana Matejki 28.

60lat

W programie:

  • Referaty okolicznościowe i wspomnieniowe
  • Prezentacja multimedialna zdjęć i pamiątek
  • Wystawa fotografii
  • Premiera wydawnictwa okolicznościowego z serii „Zeszyty Historyczne” RPK
  • Rozmowy wspomnieniowe
  • Poczęstunek.

Koło PTTK nr 30 powstało w roku 1958 z inicjatywy Teofila Ligenzy vel Ozimka, który był prezesem tego Koła przez 40 lat. W czasie sześćdziesięciu lat przez Koło przewinęło się ponad 550 osób,  większości nauczycieli z regionu jeleniogórskiego. Organizowano różnorakie imprezy turystyczne, jak rajdy, wycieczki, obozy wędrowne, konkursy typu zgaduj-zgadula,  kuligi, zwiedzania zakładów pracy,  a w okresie jesienno-zimowo-wiosennym – wyjazdy do Wrocławia celem zwiedzania zabytków i muzeów oraz na spektakle …operetkowe, które cieszyły się ogromnym wzięciem.