PTTK Sudety ZachodnieOd dnia 23 marca 2020 r. biuro oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zostaje zamknięte, do odwołania.
Sprawy prosimy załatwiać emailowo pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub drogą pocztową. W pilnych sprawach kontakt telefoniczny: 692958196.
Odwołane zostają wycieczki z cyklu Rajd na Raty oraz wszystkie imprezy i wycieczki planowane do zrealizowania do 30 kwietnia.

Jubileusz 60 lat Koła PTTK nr 30 przy Oddziale ZNP Jelenia Góra.
poniedziałek, 20 maja 2019 20:05

Zarząd Koła PTTK Nr 30 „Nauczycielskiego” przy Oddziale ZNP w Jeleniej Górze wraz Oddziałem PTTK „Sudety Zachodnie” zapraszają aktualnych członków Koła, byłych członków Koła oraz wszystkich zainteresowanych na Konferencję Krajoznawczą: Nauczyciele regionu jeleniogórskiego – jako inicjatorzy turystyki szkolnej – Jubileusz 60 lat Koła PTTK nr 30 przy Oddziale ZNP Jelenia Góra.

Konferencja odbędzie się w dniu 25 maja 2019 r. (sobota) o  godz. 11.00  w Galerii na Górze (na II piętrze) w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, przy ul. Jana Matejki 28.

60lat

W programie:

• Referaty okolicznościowe i wspomnieniowe
  • Prezentacja multimedialna zdjęć i pamiątek
  • Wystawa fotografii
  • Premiera wydawnictwa okolicznościowego z serii „Zeszyty Historyczne” RPK
  • Rozmowy wspomnieniowe
  • Poczęstunek.

Koło PTTK nr 30 powstało w roku 1958 z inicjatywy Teofila Ligenzy vel Ozimka, który był prezesem tego Koła przez 40 lat. W czasie sześćdziesięciu lat przez Koło przewinęło się ponad 550 osób,  większości nauczycieli z regionu jeleniogórskiego. Organizowano różnorakie imprezy turystyczne, jak rajdy, wycieczki, obozy wędrowne, konkursy typu zgaduj-zgadula,  kuligi, zwiedzania zakładów pracy,  a w okresie jesienno-zimowo-wiosennym – wyjazdy do Wrocławia celem zwiedzania zabytków i muzeów oraz na spektakle …operetkowe, które cieszyły się ogromnym wzięciem.