VI Konferencja z cyklu „Budowanie w pięknym krajobrazie”
odsłon - 509
sobota, 06 października 2018 11:50

VI Konferencja z cyklu „Budowanie w pięknym krajobrazie”
organizowana w 15-lecie zainicjowania Konferencji i z okazji Ogólnopolskiego Dnia Krajobrazu
nt. „Aktualne problemy ochrony i udostępniania zasobów przyrodniczych, kulturowych
i krajobrazowych w Regionie Karkonoskim”

20 października 2018 r., Pałac w Bukowcu

Organizatorzy: Towarzystwo Urbanistów Polskich – Oddział w Jeleniej Górze oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych – Oddział Jelenia Góra ,Towarzystwo Karkonoskie i Związek Gmin Karkonoskich w Bukowcu

Współpraca: Karkonoski Park Narodowy w Jeleniej Górze, Instytut Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu, Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” oraz Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej

Rada Programowa Konferencji: Przewodniczący – mgr inż. arch. Janusz Korzeń (TUP i TK), mgr Agnieszka Łętkowska (DZPK-JG), prof. zw. dr hab. inż. arch. Elżbieta Trocka-Leszczyńska (WA PW), dr inż. arch. Jacek Godlewski (TUP), dr Andrzej Raj (KPN i TK) oraz Witold Szczudłowski (ZGK i TK)

Program:
10.00-10.20 Otwarcie Konferencji
– Jacek Godlewski, Prezes Oddziału TUP i Witold Szczudłowski, Dyrektor Biura ZGK

10.20-12.00 I część Konferencji

  1. Budowanie systemu ochrony krajobrazu przyrodniczego i kulturowego w Regionie Karkonoskim a planowanie przestrzenne /Janusz Korzeń (TK)
  2. Zasady ochrony krajobrazu i udostępniania Karkonoskiego Parku Narodowego w jego planie ochrony /Andrzej Raj (KPN)
  3. Doświadczenia z wdrażania planu ochrony Rudawskiego Parku Krajobrazowego /Agnieszka Łętkowska (DZPK)
  4. System zielonej infrastruktury nową kanwą rozwoju Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej /Zygmunt Jała i Dorota Wojnarowska (KPN)
  5. Kierunki ochrony przyrody, zabytków i krajobrazu w Sudetach Zachodnich w nowym planie województwa dolnośląskiego /Ilona Szarapo i Dariusz Zięba (IRT)

12.00-12.30 Przerwa kawowa

12.30-15.00 II część Konferencji

  1. Rola służb konserwatorskich w odnowie i pielęgnacji dziedzictwa kulturowego /Krzysztof Kurek i Paweł Orłowski (DUOZ JG)
  2. Walory krajobrazowe i ich wartości ekonomiczne /Jerzy Ładysz (WA PW)
  3. Przedstawienie komunikatów
  4. Dyskusja  i podsumowanie Konferencji /prowadzenie Janusz Korzeń (TK)

Po Konferencji – przechadzka po rewitalizowanym przez Fundację Doliny Pałaców i Ogrodów założeniu parkowo-pałacowym w Bukowcu i poczęstunek w Herbaciarni.
Konferencję poprzedzą zorganizowane przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych – Oddział Jelenia Góra i Związek Gmin Karkonoskich warsztaty i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w dniu 19 października br. w godz.10.00-14.00 na terenie  parku w Bukowcu, przeprowadzone w ramach „Dnia Krajobrazu”

Bliższe informacje: www.tup.org.pl, adres do korespondencji: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zaproszenie do pobrania [374.58 KB]

Forum GOPR HS 8.10.2018 pl