W sobotę 13 stycznia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach otwarto wystawę fotograficzną „Symbole wiary i …”. Autorem zdjęć jest Tadeusz Biłozor, urodzony we Lwowie ale mieszkający w Jeleniej Górze. Od 1978 roku członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, z którym związał się najbardziej. Działa także w Ogólnopolskiej Grupie twórczej „ART-FOTO”, Fotoklubie Rzeczypospolitej Polskiej i Grupie Twórczej Euroregionu „Nysa”. Jest autorem ponad 50 wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem ponad 370 wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Udziela się także jako komisarz i organizator konkursów i plenerów fotograficznych. Jest współautorem katalogów i albumów fotograficznych a także biuletynu „Obiektywem JTF-u”, organizacji w której przez dwie kadencje pełnił funkcję prezesa.

Symbole wiary i
Foto: Krzysztof Tęcza

Tadeusz Biłozor za swoją działalność fotograficzną został wyróżniony m. in. odznaką Zasłużony Działacz Kultury i złotym medalem „Zasłużony dla fotografii polskiej”. W 2003 roku Kapituła Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców przyznała mu status artysty fotografika a w 2009 roku został honorowym członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Tym razem Tadeusz Biłozor przedstawił kilkadziesiąt fotografii prezentujących symbole wiary. Przede wszystkim są to stuły. Na zdjęciach możemy zobaczyć je w ciekawych aranżacjach i sprawdzić, że bywają nie tylko tajemnicze ale po prostu ładne. Uzupełnieniem są fotografie obiektów sakralnych, zarówno z naszego terenu jak i z Polski. Autor co prawda nie podpisał swoich prac ale sporo osób odgadywało gdzie znajdują się zaprezentowane obiekty. Prace były na tyle ciekawe, że co chwilę ktoś podchodził do pana Tadeusza by porozmawiać o wystawie czy warsztacie fotograficznym. Okazało się, że wielu z gości robi podobne zdjęcia, oczywiście nie w takiej ilości. Dzięki bezpośredniej rozmowie mogli skorzystać z fachowych porad autora wystawy. W otwarciu uczestniczył wójt gminy Mysłakowice Michał Orman, który wraz z Parafią pod Wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach objęli wystawę patronatem honorowym. Całość poprowadził dyrektor GOK Grzegorz Truchanowicz, a wśród gości pojawił się Emil Pyzik – Honorowy Obywatel Gminy Mysłakowice.