Wycieczka z przewodnikiem wokół Jeleniej Góry – nr 5

Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze – Komisja Krajoznawcza zaprasza na bezpłatną wycieczkę dla mieszkańców regionu i przygodnych turystów: „Spacery turystyczno-krajoznawcze wokół Jeleniej Góry”.

Sobotnie wycieczki przewidziane są na 4-6 godzin i prowadzone są często poza wyznakowanymi szlakami turystycznymi, po polnych drogach i leśnych duktach.

Dnia 29 lipca 2017 r. (sobota) spotykamy się o godz. 9.15 w holu dworca PKP w Jeleniej Górze.

Trasa wycieczki: szlakiem żółtym na Wzgórze Partyzantów, Wzgórze Kościuszki, stawek Mickiewicza, wzgórze Złomy (436 m), ruiny skoczni narciarskiej na zboczu Skalistej (456 m), Skały Wilhelma, Jarkowa Górka, zajezdnia MZK na ul. Wolności.  Trasa liczy ok. 7 km.

Wycieczkę przygotował i poprowadzi – przewodnik sudecki Włodzimierza Bayer – tel. 662 210 015.

Uczestnicy wycieczki sami pokrywają koszty biletów komunikacyjnych i ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie.

Członkowie PTTK z opłaconą składką na rok 2017 objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Zachęcamy do zapisania się do PTTK. Roczna składka wynosi 45 zł, a dla młodzieży 20 zł natomiast dla emerytów – 25 zł. Składka PTTK jest jednocześnie ubezpieczeniem od NNW przez 24 godzin w ciągu 365 dni w roku na całym świecie. Ponadto członkowie PTTK posiadają 35 % zniżki na zakup odzieży i sprzętu turystycznego w sieci  sklepów stacjonarnych i internetowych Regatta i Dare2b.