W dniu 16 lutego 2017 roku miało miejsce Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła Grodzkiego (nr. 4) przy Oddziale „Sudety Zachodnie” Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego  w Jeleniej Górze. Koło Grodzkie jest, po kole Przewodnickim, drugim co do wielkości. Niestety nie przekłada się to na wielkość prowadzonej działalności. Wielu bowiem członków tego koła ogranicza się jedynie do opłacania składek członkowskich. Dlatego też na zebranie przybyło procentowo niewiele osób.

Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Koła Grodzkiego
Foto: Krzysztof Tęcza

Ponieważ właśnie minęła 4-letnia kadencja ustępujący zarząd złożył stosowne sprawozdanie ze swojej działalności.  Najpierw jednak, zgodnie z wymogami regulaminu, wybrano prezydium obrad, na którego przewodniczącego powołano Andrzeja Mateusiaka. Ten przedstawił regulamin zebrania, który przyjęto jednogłośnie w wyniku głosowania. Pozwoliło to na wybór poszczególnych komisji. I tak Komisja Wyborcza przyjęła zgłoszenia kandydatów do nowego zarządu, dokonała sprawdzenia czy spełniają oni wymogi formalne i przygotowała listy wyborcze. Dzięki temu wybory przebiegły dosyć sprawnie i członkowie Komisji Skrutacyjnej mogli szybko przeliczyć oddane głosy.

Po podliczeniu głosów okazało się, że największe poparcie uzyskali: Krzysztof Tęcza, Michał Słodkiewicz, Jan Jabłoński, Maciej Cieślak i Paweł Wojtczak. Do zarządu przeszli pierwsi trzej kandydaci, którzy podzielili między siebie obowiązki wynikające z zarządzania Kołem PTTK. I tak nowym prezesem Koła Grodzkiego (nr. 4) przy Oddziale „Sudety Zachodnie” PTTK w Jeleniej Górze został Krzysztof Tęcza, wiceprezesem Michał Słodkiewicz, a sekretarzem Jan Jabłoński.

Dla ścisłości dodam, że sprawozdanie ustępującego zarządu zostało ocenione pozytywnie i udzielono mu absolutorium.
Podczas zebrania wybrano także delegatów na Zjazd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie”, który zaplanowano na 8 kwietnia 2017 roku. Zgodnie z ordynacją wyborczą wybrano 12 delegatów. Oto oni: Maciej Cieślak, Jan Jabłoński, Michał Słodkiewicz, Krzysztof Tęcza, Paweł Wojtczak, Teresa Danowska, Agnieszka Jastrzębska, Hanna Kędziora, Maria Marcinkiewicz, Janusz Milewski, Zofia Pryszczewska i Janusz Turakiewicz.
Na koniec chciałbym podziękować Książnicy Karkonoskiej za użyczenie sali, w której mogliśmy przeprowadzić zebranie.