pttk PTTK Sudety Zachodnie

Góry Izerskie 2016

XI Ogólnopolski Rajd Geologiczny 2016
 Góry Izerskie
Szklarska Poręba – 01.10.2016 r. (sobota)

Termin i miejsce imprezy:
01.10.2016 – Góry Izerskie
Zakończenie: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Rzemieślnik”
Szklarska Poręba, ul. Górna 21

Organizatorzy:
Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” Jelenia Góra
Komandor Rajdu: Andrzej Mateusiak
Wicekomandor ds. organizacyjnych – Adam  Rodziewicz
Wicekomandor ds. geologicznych – Aleksandra Jaźwa

Wsparcie finansowe:

Zarząd Główny PTTK
pttk
Miasto Jelenia Góra
Logo JG
Powiat Jeleniogórski
Zespół organizacyjny:
Obsługa geologiczno-mineralogiczna tras: absolwenci Uniwersytetu Wrocławskiego

Cele rajdu:
•    poszerzenie wiedzy geologiczno-mineralogicznej z obszaru Gór Izerskich,
•    prezentacja walorów krajoznawczych Gór Izerskich
•    zachęcenie dzieci i młodzieży szkolnej do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz uprawiania turystyki kwalifikowanej,

Uczestnictwo:
Rajd przeznaczony jest dla drużyn szkolnych, maksymalnie 10 osobowych, w wieku od 10 lat, w pionach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Jedna szkoła może zgłosić maksymalnie dwie drużyny. Każda drużyna wędruje pod nadzorem pełnoletniego opiekuna.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia drużyn wyłącznie na „karcie zgłoszenia” podpisanej przez opiekuna wraz z kopią wpłaty wpisowego należy dostarczyć do biura PTTK lub przesłać pocztą do dnia 26.09.2016 r. do godz. 14.00.
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW JEST OGRANICZONA. O przyjęciu na Rajd decyduje kolejność wpłat wpisowego. Drużyny wpisywane są na listę uczestnictwa dopiero po wniesieniu opłaty.

Zgłoszenia należy przesyłać lub dostarczyć na adres:
Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”, ul. 1 - go Maja 86, 58-500  Jelenia Góra, tel. 757525851, fax: 757523627, email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oplata na pokrycie kosztów realizacji imprezy:
- 15 zł od uczestnika.
Opiekunowie nie ponoszą opłat. Wpłat należy dokonywać gotówką w kasie Oddziału PTTK albo przelewem na konto: BZ WBK I Oddział w Jeleniej Górze 61 1090 1926 0000 0005 1400 0193 z dopiskiem „Rajd Geologiczny” z podaniem nazwy szkoły.

W ramach opłaty uczestnicy otrzymują:
•    pamiątkowy znaczek
•    posiłek na mecie rajdu
•    nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursów
•    dyplom uczestnictwa dla każdej drużyny
•    opiekę przewodnicką i geologiczną na trasie

Impreza  non-profit realizowana jest zgodnie z przepisami ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie

Program imprezy

Dla drużyn ze szkół podstawowych:
Zbiórka na dworcu PKP w Szklarskiej Porębie Dolnej o godz. 9.17 (dojechać można we własnym zakresie z dworca PKP Jelenia Góra o godz. 8.40). Spotkanie z prowadzącymi  i wymarsz na trasę: szlakiem żółtym na Zbójeckie Skały, dalej do sztolni pirytu pod Zakrętem Śmierci, Zakręt Śmierci, punkt widokowy na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską, dojście na metę rajdu do OS-W „Rzemieślnik”. Trasa liczy ok. 5 km.

Dla drużyn gimnazjalnych:
Zbiórka na dworcu PKP w Szklarskiej Porębie Średniej o godz. 9.22 (dojechać można we własnym zakresie z dworca PKP Jelenia Góra o godz. 8.40). Spotkanie z prowadzącymi i wymarsz na trasę: ulicą  L. Waryńskiego do szlaku niebieskiego, dalej szlakiem żółtym do Zbójeckich Skał, dalej do sztolni pirytu pod Zakrętem Śmierci, przejście na metę rajdu do OS-W „Rzemieślnik”. Trasa liczy ok. 7 km.

Dla drużyn ponadgimnazjalnych:
Zbiórka na dworcu PKP Szklarska Poręba Górna o godz. 9.26 (dojechać można we własnym zakresie z dworca PKP Jelenia Góra o godz. 8.40). Spotkanie z prowadzącymi i wymarsz na trasę: szlakiem czerwonym na Białe Skały i Hutniczą Górkę, dalej czarnym szlakiem na Zakręt Śmierci, sztolnie pirytu, dojście do mety rajdu, do OS-W „Rzemieślnik”. Trasa liczy ok. 10  km.

Do godz. 14.30 – przybycie na metę rajdu, do Ośrodka szkolno-Wypoczynkowego „Rzemieślnik” w Szklarskiej Porębie Górnej, ul. Górna 21.

Na mecie:
•    konkurs wiedzy geologiczno–krajoznawczej z przebytej trasy,
•    konkurs na najładniejszy okaz minerału znaleziony na danej trasie,
•    posiłek,
•    uroczyste zakończenie rajdu, wręczenie nagród.

Ok. 15.30 – zakończenie rajdu  i wymarsz na dworzec PKP Szklarska Poręba Góra, skąd  odjazd  we własnym zakresie pociągiem do Jeleniej Góry, o godz. 16.28. Dojazd od Jeleniej Góry o godz. 17.22.

Postanowienia końcowe:
•    uczestnicy muszą posiadać odpowiedni ubiór (wygodne buty turystyczne, kurtka przeciwdeszczowa, plecak lub chlebak) oraz sprzęt do zbierania okazów (mały młotek, okulary ochronne, przecinak, gazeta na próbki, kartki białe do identyfikacji swoich okazów),
•    każda z drużyn powinna posiadać mapę turystyczną Gór Izerskich,
•    uczestników imprezy obowiązuje przestrzeganie Karty Turysty, Regulaminu Imprezy oraz poleceń organizatorów,
•    osobom zgłoszonym, a nieobecnym na imprezie nie przysługuje prawo do zwrotu wpisowego,
•    interpretacja regulaminu należy wyłącznie do organizatorów.

ZDOBYWAJ ODZNAKI PTTK !!!!
GOT Popularna PTTK Liść Dziecięca Odznaka Turystyczna INO KOT

Program oraz karta zgłoszenia do pobrania [608.5 KB]