Z przewodnikiem szynobusem do Trutnova
odsłon - 2032
poniedziałek, 21 lipca 2008 00:00


PTTK Oddział „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze we współpracy finansowej ze Starostwem Powiatowym w Lwówku Śląskim i Jeleniej Górze oraz Miastem Jelenia Góra zaprasza na bezpłatne spacery z przewodnikiem po Trutnovie i okolicy w dniach: 9 i 16 sierpnia (soboty) oraz 24 sierpnia (niedziela).


Odjazd szynobusem do Trutnova ze Lwówka Śląskiego o godz. 6.28, a z Jeleniej Góry o godz. 7.26, gdzie wsiada przewodnik. Zbiórka chętnych w Trutnovie na dworu przy kasach biletowych. Zwiedzamy miasto, Muzeum Miejskie (wstęp 30 koron) oraz i kościół poźnobarokowy Narodzenia NMP oraz rynek. Po pierwszej części zwiedzania przerwa do godz. 13.30 na ewentualne zakupy i posiłek. Po przerwie zwiedzamy: miejsce byłej synagogi, park miejski z pomnikami, w tym pomnik legendarnego smoka trutnovskiego. Dalej idziemy na zalesioną górę Szybenik z pomnikiem marszałka Gablenza i na Jański Wierch, miejsce bitwy prusko-austriackiej z roku 1866 z cmentarzem wojennym. Następnie schodzimy do miasta. Odjazd do Jeleniej Góry o godz. 17.51. Koszty przejazdów: bilet normalny z Jeleniej Góry do Kralovca i z powrotem: 18 zł (kupujemy na dworcach PKP), z Kralovca do Trutnova i z powrotem łącznie 36 koron (bilety kupujemy u czeskiego konduktora na granicy).


Oprowadza przewodnik sudecki Jerzy Bielecki. Uczestnicy ubezpieczają się na własny koszt. Dodatkowe informacje w PTTK: tel. 075-7523627, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

SPONSORZY: