1. Ubezpieczenie członków PTTK z opłaconą składką członkowską od NNW
  2. Ubezpieczenie OC
  3. Ubezpieczenie mienia PTTK
  4. Krótkoterminowe ubezpieczenie Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych uczestników imprez organizowanych lub współorganizowanych przez PTTK
  5. Zawieranie umów generalnych ubezpieczenia podczas zagranicznych wyjazdów
  6. Ubezpieczenie OC członków PTTK - kadry programowej PTTK, przewodników turystycznych i pilotów wycieczek
  7. Ubezpieczenie grupowe pracowników PTTK, członków władz wpisanych do KRS
  8. Gwarancja turystyczna AXA

Uwaga! Nowe podpisane umowy ubezpieczeniowe zaznaczono pogrubieniem.

Ubezpieczenia w PTTK w skrócie
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jako jedno z pierwszych stowarzyszeń w kraju od 2005 roku ubezpiecza swoich członków od NNW, swoją działalność statutową oraz kadrę, pracowników i wolontariuszy w zakresie ryzyk wynikających z odpowiedzialności cywilnej. W 2012 roku ZG PTTK wynegocjował przy pomocy brokera Maxima Fides Sp. z o. o. korzystną umowę ubezpieczenia mienia PTTK jednostek organizacyjnych i spółek.
13 stycznia 2012r. PTTK podpisało Aneksy Nr 1, którymi przedłużyło na 2 lata obowiązujące Umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej nr TO/PTTK/OC/2010 oraz Nr TO/PTTK/2010 dot. Odpowiedzialności Cywilnej i mienia PTTK z Sopockim Towarzystwie Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. 15 marca 2012r. ZG PTTK, po wynegocjowaniu i przygotowaniu jak możliwe korzystnej warunków przez Maxima Fides Sp. z o. o., podpisał umowę ubezpieczeniową Nr 5834 – 00.784.320 ryzyka Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na okres od 1 kwietnia 2012r. do 31 marca 2014r. z AXA Towarzystwem Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
Nadal funkcjonują trzy umowy ubezpieczeniowe: NNW, OC i majątkowa (obejmująca ryzyko uszkodzenia i zniszczenia rzeczy, utraty przychodów oraz ubezpieczenie sprzętu elektronicznego) oraz umowy dodatkowe do indywidualnego korzystania przez oddziały, kadrę PTTK i członków PTTK.

Cały dokument (PDF)
Ubezpieczenia pytania, wyjaśnienia