Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze

oraz Studenckie Koło Naukowe Petrologów Uniwersytetu Wrocławskiego

zapraszają na

III   Ogólnopolski Rajd Mineralogiczno-Geologiczny

Termin i miejsce imprezy:

11.10.2008 Wleń

Organizatorzy:

PTTK Oddział „Sudety Zachodnie” Jelenia Góra

Studenckie Koło Naukowe Petrologów Uniwersytetu Wrocławskiego

Współorganizatorzy:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Urząd Miasta Jelenia Góra

Starostwo Powiatowe Jelenia Góra

Zarząd Główny PTTK

Zespół organizacyjny:

Komandor Rajdu: Andrzej Mateusiak

Kierownictwo trasy: Barbara Rodziewicz

Obsługa geologiczno – mineralogiczna trasy: Aleksandra Jaźwa, Artur Jakubiak

Cele rajdu:

·           poszerzenie wiedzy geologiczno – mineralogicznej z obszaru Pogórza Kaczawskiego

·           prezentacja walorów krajoznawczych Pogórza Kaczawskiego

·           zachęcenie dzieci i młodzieży szkolnej do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz uprawiania turystyki kwalifikowanej

Uczestnictwo:

Rajd przeznaczony jest dla dzieci oraz młodzieży szkolnej. Każda drużyna musi mieć pełnoletniego opiekuna.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia drużyn należy przesłać do dnia 30.09.2008 r.

W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy opiekuna drużyny, email oraz ilość członków drużyny (ilość uczestników rajdu jest ograniczona).

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

PTTK Oddział „Sudety Zachodnie”

58-500    Jelenia Góra   ul. 1 - go Maja 86, tel. 075 7525851, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wpisowe:

Wpisowe na rajd wynosi 10 zł od uczestnika. Wpłat należy dokonywać przekazem pocztowym na adres organizatora lub przelewem na konto: BZ WBK I Oddział w Jeleniej Górze 61 1090 1926 0000 0005 1400 0193 z dopiskiem „Rajd Mineralogiczno-Geologiczny”.

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują:

·           pamiątkowy znaczek

·           poczęstunek na mecie rajdu (kiełbasa, pieczywo, napoje)

·           nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursów

·           opieka przewodnicka i geologiczna na trasie

·           transport uczestników z Jeleniej Góry (siedziba organizatora) na miejsce startu oraz z mety rajdu do Jeleniej Góry (dworzec PKP).

Program imprezy:

9.00 - zbiórka uczestników przy siedzibie organizatora (Jelenia Góra ul. 1 Maja 86)

9.15 -   otwarcie rajdu i odprawa techniczna

9.30 – wyjazd uczestników na start trasy pieszej, przejście trasy

ok. 14.00 – przybycie na metę rajdu (pole namiotowe we Wleniu)

Na mecie:

·         Wykład na temat geologii przebytej trasy

·         Konkurs wiedzy geologiczno – krajoznawczej z przebytej trasy.

·         Konkurs na najładniejszy okaz znaleziony na trasie.

·         Ognisko z pieczeniem kiełbasek.

·         Godz. 15.30 - Uroczyste zakończenie rajdu, wręczenie nagród

Ok. 16.00 - powrót autokarem do Jeleniej Góry (dworzec PKP).

Przebieg trasy:

Przejazd autokarem do Radomic, przejście piesze szlakiem zielonym przez Górę Gniazdo i Zamek Lenno do Wlenia (w trakcie wędrówki zajęcia  z geologami w terenie ).

Postanowienia końcowe:

·        uczestnicy muszą posiadać odpowiedni ubiór (wygodne buty, kurtka przeciwdeszczowa) oraz sprzęt do zbierania okazów (młotek, przecinak gazeta na próbki),

·        każda z drużyn musi posiadać mapę turystyczną Pogórza Kaczawskiego,

·        uczestników imprezy obowiązuje przestrzeganie Karty Turysty, regulaminu imprezy oraz poleceń organizatorów,

·        organizatorzy zapewniają ubezpieczenie NW jedynie dla członków PTTK z aktualnie opłaconą składką członkowską w ramach ubezpieczenia centralnego PTTK. Pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie,

·        osobom zgłoszonym, a nieobecnym na imprezie nie przysługuje prawo do zwrotu wpisowego,

·        interpretacja regulaminu należy wyłącznie do organizatorów.