pttk NRnR2015-16  PTTK Sudety Zachodnie

Narciarski Rajd na Raty (wycieczka Nr 14)

Oddział PTTK „Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę na nartach śladowych (biegowych) z przewodnikiem. Należy mieć z sobą: narty do turystyki narciarskiej z kijkami, polecamy narty tzw. śladowe. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka, a w nim m.in. nietłukący się termos z gorącym napojem i prowiant. Trzeba też pamiętać o stosownym ubiorze.

Spotykamy się 27.02.2016 (sobota) o godz. 14.45 na przystanku PKP w Jakuszycach

Planowana trasa wędrówki wynosi ok.16 km i przebiega: Jakuszyce – Dolny Dukt Koński – Jelenia Łąka – Cicha Równia (Samolot) – Sępik – schronisko Orle. Tutaj przerwa, w czasie odpoczynku upieczemy kiełbaski, które przynosimy ze sobą. Po odpoczynku kontynuujemy wędrówkę Drogą Orla (Spacerówką) przez Rozdroże Pod Działem Izerskim do Jakuszyc. Przewidziany powrót na Polanę Jakuszycką około godz. 20.00

Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. Wycieczka jest bezpłatna, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.

Uwagi:
Do Jakuszyc można się dostać własnym transportem lub pociągiem. Pociąg odjeżdża z Jeleniej Góry o godz. 13.00 i dojeżdża do Szklarskiej Poręby Górnej na godz. 13.57, tu przesiadka na pociąg czeski, odjazd o godz. 14.29 i dojeżdża do Jakuszyc na godz. 14.42.

Natomiast powrót własnym środkiem transportu lub „koleżeńskim" zakresie.

Jest to wycieczka wieczorna, każdy uczestnik obowiązkowo musi posiadać latarkę (tzw. czołówka).
W przypadku powstania warunków niebezpiecznych dla zdrowia lub życia uczestników wycieczki, trasa może być skrócona lub zmieniona.

Wycieczkę prowadzi przewodnik sudecki Janusz Perz ( tel. 600 034 715).

Oddział PTTK  „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę nr 6  na nartach  śladowych (biegowych) z przewodnikiem.   Należy mieć z sobą:  narty do turystyki narciarskiej z kijkami. Polecamy narty tzw. śladowe. Osoby nie mające sprzętu narciarskiego mogą go wypożyczyć m.in. w Jakuszycach. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka, a w nim m.in. nietłukący się termos z gorącym napojem i prowiant.  Trzeba też pamiętać o stosownym ubierze.

Spotykamy się 18.01.2015 (niedziela) o godz. 09.00 na stacji paliw w Jakuszycach.

Planowana trasa wędrówki wynosi ok.19 km i przebiega: Polana Jakuszycka – Cicha Równia (Samolot) – Krogulec – Orle – mostek na Izerze – Jizerka (przerwa) – schronisko Orle (przerwa) – Rozdroże Pod Cichą Równią – Jakuszyce.

Do Jakuszyc można się dostać własnym środkiem transportu lub pociągiem, wyjazd z Jeleniej Góry o godz.07.27 i pociąg dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.08.14, tu przesiadka na szynobus czeski. Wyjazd o godz. 08.34 i dojeżdża do Jakuszyc na godz. 08.50.

Powrót z Jakuszyc: szynobus czeski o godz. 14.11, dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.14.26, przesiadka na pociąg 14.48 i w Jeleniej Górze jesteśmy na godz. 15.38.

Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.  Wycieczki są bezpłatne, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.

Uwagi:

Uczestnicy wycieczki obowiązkowo muszą posiadać dowód osobisty lub paszport (przekraczamy granicę państwową).

W czasie przerwy w m. Jizerka, gdy zdecydujemy się na posiłek w restauracji obowiązuje waluta czeska.

W przypadku nagłego pogorszenia się warunków śniegowych (zaniku pokrywy śnieżnej) odbędzie się wycieczka piesza po tej trasie.

Wycieczkę  społecznie prowadzi  przewodnik sudecki  Janusz Perz ( tel. 600 034 715).