logo RnR 2014 RNR_01 RNR_02  TurystykaLaczyPokolenia

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” organizują  w dniach  30 – 31 sierpnia  2014 r.  wycieczkę nr 30. Wyjazd z Jeleniej Góry w sobotę 30.08 pociągiem o godz. 7.45 do Wałbrzych Głównego, skąd wynajętym autobusem jedziemy do Bielawy. Trasa wycieczki długości 18 km (sobota) i 13 km (niedziela) przebiega w Górach Sowich. Ze względu na liczne podejścia wycieczka przeznaczona dla wprawionych piechurów. Z Bielawy ruszamy szlakiem niebieskim i przez Zimną Polankę dochodzimy na Przełęcz Jugowską. Po odpoczynku w schronisku PTTK „Zygmuntówka” szlakiem czerwonym podchodzimy na najwyższy szczyt Gór Sowich - Wielką Sowę (1015m). Z wieży widokowej na wierzchołku oglądamy obszerną panoramę Sudetów. Na nocleg schodzimy do schroniska „Orzeł” (pokoje wieloosobowe).

W niedzielę przez Przełęcz Sokolą i Grządki docieramy do „Podziemnego Miasta Osówka” wydrążonego w czasie II wojny światowej jednego z obiektów Projektu Riese. Po zwiedzeniu kompleksu idziemy do Sierpnicy, oglądamy tu jeden z najcenniejszych zabytków w Górach Sowich, wzniesiony w XVI wieku drewniany kościół MB Śnieżnej.  W końcowej części wędrówki dochodzimy do Świerków Dolnych, skąd o godz. 17.38 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry. Ze względu na konieczność rezerwacji noclegu zapisy wraz z wpłatą 25 zł przyjmowane są w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej górze, ul 1-go Maja 86.

Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic.

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Impreza dofinansowana przez: