Polski FunduszRozwoju
 Muzeum Dolny Śląsk  PTTK Sudety Zachodnie

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz i Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”
zapraszają na
„Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

PDrugie spotkanie zaplanowano na środę 25 maja 2022 roku (środa). Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy do Muzeum Karkonoskiego o godzinie 9.00.

Podczas spotkania zostanie przybliżona historia związana z budową Kościoła Łaski w Jeleniej Górze (dzisiejszy kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, dawniej garnizonowy). Będziemy mieli okazję obejrzeć znajdujący się w muzeum model kościoła. Następnie udamy się na spacer do świątyni, by na własne oczy zobaczyć jak obiekt ten wygląda w dniu dzisiejszym, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

W spotkaniach może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.