Polski FunduszRozwoju

Komunikat Karkonoskiego Parku Narodowego dot. otwartych i zamkniętych szlaków.

 1. Szlak zielony w rejonie szczytu Szrenicy, od górnej stacji kolei linowej w stronę Mokrej Przełęczy jest już otwarty. To pierwszy z zamkniętych na zimę odcinków, który w tym sezonie wiosennym mogliśmy już otworzyć.
 2. Od 1 kwietnia, co najmniej końca maja, z uwagi na okres godowy czyli toki cietrzewi, zamknięte dla ruchu turystycznego będą:
  1. szlak niebieski od Przełęczy Okraj przez Czoło i Kowarski Grzbiet do Skalnego Stołu,
  2. odcinek szlaku zielonego z Polany przez morenę Kotła Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego,
  3. odcinek szlaku zielonego koło Śnieżnych Stawków (Ścieżka nad Reglami) od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem do Schroniska pod Łabskim Szczytem.
  4. odcinek szlaku żółtego od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów
   Odcinki te zostaną przegrodzone i oznakowane specjalnymi tablicami z sylwetką cietrzewia.
   Zamknięty zostanie także, wyłączony obecnie z ruchu z powodu zagrożenia lawinowego, szlak niebieski na odcinku od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia. Powodem jest gniazdowanie sokołów wędrownych.
   Po czeskiej stronie listę utrudnień i zamkniętych odcinków znajdziecie na www.krnap.cz
 3. W związku z koniecznością usunięcia drzew zagrażających bezpieczeństwu wędrujących 31 marca 2021 jest zamknięty szlak czarny od drogi krajowej nr 3 do Wodospadu Szklarki oraz szlak zielony wzdłuż rzeki Kamiennej. Bardzo prosimy wędrujących o nieprzekraczanie taśm odgradzających teren robót i stosowanie się do poleceń pracowników Parku.

Pozdrawiamy
Zespół KPN