Polski FunduszRozwoju

Aktualności

Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 13.05.2022 r. do odwołania ze względu na prowadzenie prac gospodarczych, zamknięty zostaje fragment szlaku rowerowego "Duża Pętla Starej Kamienicy", prowadzącego z Rozdroża Izerskiego.

W związku z remontem ul. 1 Maja prowadzonym przez Urząd Miejski Szklarska Poręba informujemy, że szlak zielony na odcinku od Głaziska do Wodospadu Szklarki, będący w zarządzie Nadleśnictwa Szklarska Poręba, będzie zamknięty od dnia 17.05.2022 r. do czasu zakończenia prac.

Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 16.05.2022 r. do odwołania ze względu na prowadzenie prac gospodarczych, zamknięty zostaje fragment ścieżki spacerowej wzdłuż potoku Piekielnik, prowadzący z Niedźwiedzich Łąk w stronę Uroczyska.

W związku z zapobieganiem sytuacjom konfliktowym związanym z prowadzeniem gospodarki leśnej na gruntach zagospodarowanych turystycznie, Nadleśnictwo „Śnieżka” informuje o rozpoczynających się w oddziale 276 b, w leśnictwie Przełęcz, prac z pozyskania i zrywki drewna oraz jego wywozu.

Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 10.05.2022 r. do odwołania ze względu na prowadzenie prac gospodarczych, zamknięty zostaje fragment szlaku żółtego prowadzącego Rozdroża Izerskiego.

W dniu 05.05.2022 r. członkowie Koła Przewodników Sudeckich (KPS) przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” wybrali nowe władze.

W związku z zapobieganiem sytuacjom konfliktowym związanym z prowadzeniem gospodarki leśnej na gruntach zagospodarowanych turystycznie - Obszar „Zanocuj w lesie” w Rudawach Janowickich, Nadleśnictwo „Śnieżka” informuje o planowanych leśnych pracach z pozyskania drewna w oddziale:

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz i Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” zapraszają na „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

W dniu 21.04.2022 roku podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Muzeum Karkonoskim a oddziałem PTTK „Sudety Zachodnie”. W imieniu Muzeum dokument podpisała dyrektor Julita Izabela Zaprucka a w imieniu PTTK prezes Krzysztof Tęcza.

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy, po ponad pięciu latach dobiegła końca kolejna kadencja pracy Zarządu Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK Sudety Zachodnie w Jeleniej Górze.