DOLNOŚLĄSKIE SPOTKANIE KRAJOZNAWCÓW
KOLEKCJONERSTWO KRAJOZNAWCZE W PTTK
6. kwietnia 2024 roku
Jelenia Góra - Książnica Karkonoska

Dolnośląski Zespół Turystyki Pieszej Oddział PTTK Ziemi Wałbrzyskiej zaprasza na
XXI Złaz Turystów Pieszych Dolnego Śląska

W stolicy Karkonoszy – Jeleniej Górze przybyła nowa atrakcja turystyczno-edukacyjna w postaci Modelarni KOLEJKOWO. Obiekt został zbudowany przy ul. Legnickiej 2 przez prywatną spółkę KOLEJKOWO S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze.

Dwudzieste piąte spotkanie odbędzie się w środę 27 marca 2024 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy o godzinie 9.00 na jeleniogórski rynek gdzie spotkamy się przy studni z Neptunem.

W dniu 3 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 będzie miał miejsce wernisaż wystawy „Krajoznawczy Kalejdoskop Kolekcjonerski w 6 odsłonach” w gościnnych (jak zawsze) murach Książnicy Karkonoskiej.

Tym razem Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprosił chętnych na wycieczkę Rajdu na Raty z Mysłakowic przez Staniszów do Jeleniej Góry. Ponieważ pogoda zapowiadała się idealna na pieszą wędrówkę przy stacji kolejowej w Mysłakowicach stawiło się prawie 60 osób.

Na przełomie lutego i marca br. (24 – 25.02. i 2 – 3.03.) odbyło się w Nysie szkolenie dla przewodników i pilotów wycieczek zorganizowane przez Orion Consulting z Jesenika (Czechy) przy współudziale Oddziału PTTK „Tryton” w Nysie, Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Turystyki Na Pograniczu Polsko-Czeskim i Klubu Przewodników Po Republice Czeskiej „Pogranicze”.

W poniedziałek 4 marca 2024 roku w Muzeum Przyrodniczym przewodnicy sudeccy spotkali się na kolejnym wykładzie szkoleniowym. Tym razem o życiu i twórczości Wlastimila Hofmana opowiadała Anna Jezierska – adiunkt w Dziale Malarstwa XVI-XIX w. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Dwudzieste czwarte spotkanie zaplanowane na środę 28 lutego 2024 roku było wyjątkowe. Mija właśnie dwa lata jak zaprosiłem na pierwszy taki spacer. Dlatego tym razem postanowiłem pokazać ciekawy obiekt jakim jest jeleniogórski zameczek.