Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 10.08.2020 r. do odwołania, ze względu na prowadzone prace gospodarcze, zamknięty będzie częściowo szlak niebieski  prowadzący z Koziej Szyi w stronę ulicy Wolskiej w Piastowie. Proponujemy obejście drogą leśną w kierunku Zimnej Przełęczy.

Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 17.09.2020 otwarty zostaje szlak czarny i żółty w okolicach Zakrętu Śmierci i Zbójeckich Skał- Leśnictwo Krokusy.

„70 lat poznajmy Polskę z PTTK” – to nie tyko hasło Jubileuszu. To prawda, która potwierdza trwanie naszej organizacji.

W piątek 4 września 2020 roku w Bukowcu Rafał Fronia opowiadał o próbie pierwszego zimowego wejścia na szczyt Batura Sar o wysokości 7795 metrów n.p.m.

SingleSzklarska9Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 07.09.2020 r. do odwołania, ze względu na usuwanie zagrożenia spowodowanego szkodnikami wtórnymi, wyznaczony zostanie objazd single tracka „Szklarska” biegnący w okolicach Wysokiego Kamienia.  Jednocześnie informujemy, że dany odcinek na sobotę i niedzielę będzie otwarty.

Foto 02Już po raz 30, w niedzielę 23 sierpnia, w Karpaczu rozegrany zostanie kolarski wjazd na Śnieżkę – Uphill Race Śnieżka 2020. 350 uczestników ruszy z deptaku w centrum Karpacza i przejedzie ulicami miasta a następnie szlakami Karkonoskiego Parku Narodowego by po 13,5 km zameldować się na Śnieżce (1602 m n.p.m.). To najwyższy szczyt w Polsce, na który można wjechać rowerem.

ZamknietyDopplerNadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 31.07.2020 r. do odwołania, ze względu na usuwanie zagrożenia spowodowanego szkodnikami wtórnymi, wyznaczony zostanie objazd single tracka „Doppler” biegnący w okolicach Grzybowca i formacji skalnej „Skarbczyk”.

Tyburski karolKarol Tyburski
04.11.1947 – 29.07.2020
Przewodnik sudecki, przewodnik po Pradze, ratownik GOPR.

Konsultacje w sprawie przyszłości Jeleniej Góry 0115 lipca 2020 roku w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie miały miejsce konsultacje zespołu liderów społecznych miasta Jelenia Góra dotyczące zidentyfikowania potencjałów i problemów Jeleniej Góry, kierunków dalszego rozwoju miasta oraz wyzwań w zakresie współpracy, partnerstwa  i realizacji zadań publicznych.

Friedrich Iwan 01Pod takim tytułem otworzono w piątkowe popołudnie wystawę w pałacu w Bukowcu. Organizatorami byli: Związek Gmin Karkonoskich, Instytut Pamięci Regionalnej w Meziměstí oraz Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki w Bratysławie.