Informujemy, że szlak juz jest ponownie dostępny dla turystów pieszych.

Nadleśniectwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 14.12.2020 r. do odwołania, ze względu na zagrożenie w postaci złomów, wywrotów i zawieszonych drzew, zamknięty zostaje fragment szlaku niebieskiego- Leśnictwo Górzyniec (między Rybnicą a Wojcieszycami). Odcinek szlaku będzie zamknięty do czasu usunięcia szkód.

Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 15.12.2020 r. do odwołania, ze względu na zagrożenie w postaci złomów i wywrotów oraz zawieszonych drzew, zamknięta zostaje całkowicie trasa nordic walking "Mała Pętla Goduszyńska" oraz częściowo "Duża Pętla Goduszyńska". Trasy pozostaną zamknięte do czasu usunięcia szkód.

Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 21.12.2020 r. do odwołania, ze względu na zagrożenie w postaci złomów i wywrotów oraz zawieszonych drzew, zamknięty zostaje odcinek ścieżki edukacyjnej „Jeleniówka”. Odcinek trasy pozostanie zamknięty do czasu usunięcia szkód.

Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 05.01.2021 r. do odwołania, ze względu na zły stan kładki na Szrenickim Potoku, zamknięty zostaje fragment Drogi Pod Reglami. Odcinek trasy pozostanie zamknięty do czasu naprawienia kładki.

Urodził się w Toruniu. Nauczyciel, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, przewodnik górski-sudecki, instruktor przewodnictwa PTTK, pilot wycieczek, licencjonowany przewodnik po czeskiej Pradze i Zamku Praskim.

Od 27.12.2020 (niedzieli) Wąwóz Kamieńczyka zostaje zamknięty dla ruchu turystycznego. Ze względu na panujące warunki pogodowe istnieje zagrożenie, że drzewa znajdujące się na krawędzi wąwozu mogą spaść na jego dno, na platformy widokowe. Prosimy o stosowanie się do poleceń Służb KPN.

Od 1 stycznia 2021 roku zmieni się opłata za zwiedzanie Wąwozu Kamieńczyka. Bilet będzie kosztował 10 zł, a ulgowy 5 zł. Ze względu na obostrzenia epidemiczne, nadal będzie utrzymany limit 35 osób, które jednocześnie mogą przebywać na platformach widokowych Wodospadu.

Zarząd Oddziału PTTK Sudety Zachodnie w Jeleniej Górze składa swoim członkom, działaczom i ich rodzinom oraz turystom i sympatykom PTTK najserdeczniejsze życzenia spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, a także Szczęśliwego Nowego Roku. W tych trudnych czasach, pomimo wszystko życzymy Wam pogody ducha, realizacji podjętych zamierzeń oraz sukcesów w pracy zawodowej i na niwie życia osobistego.

Przede wszystkim życzymy Wam zdrowia

Nadleśnictwo „Śnieżka” informuje że w związku z uprzątnięciem większej części terenów leśnych z zagrażających bezpieczeństwu osób drzew wywróconych i naderwanych, decyzją Nadleśniczego zostaje odwołany okresowy zakaz wstępu do lasu w części nadleśnictwa.
Obecnie okresowy zakaz wstępu do lasu obowiązuje w leśnictwach: BOROWICE I MACIEJOWA.
Zakaz ten obowiązuje do dnia 3.01.2021 r.